Stomatologia zachowawcza

utworzone przez | paź 8, 2020

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to leczenie próchnicy oraz wszelkie zabiegi zapobiegania jej rozwojowi. Bakterie obecne w jamie ustnej mają wpływ nie tylko na pojawianie się ubytków w zębach, również na kondycję dziąseł, nieprzyjemny zapach z ust, a także zdrowie odległych narządów jak serce, stawy czy nerki. Dlatego dbanie o zdrowy, piękny uśmiech ma znaczenie nie tylko estetyczne i warto podjąć leczenie w jak najwcześniejszym stadium rozwoju próchnicy.

Leczenie zachowawcze jeśli jest taka potrzeba jest poprzedzone znieczuleniem. Leczenie w naszym gabinecie obejmuje całkowite oczyszczenie ubytku (pod kontrolą specjalnych detektorów próchnicy), zabezpieczenie, odizolowanie ubytku, odkażenie, oraz ostateczne wypełnienie materiałem kompozytowym.

Dysponujemy wieloma rodzajami materiałów kompozytowych najnowszej generacji, charakteryzujące się największą wytrzymałością i estetyką. Szeroka paleta kolorów umożliwia wykonanie wypełnienia niemalże zlewającego się z własnymi tkankami zęba. Naszym celem jest odtworzenie naturalnego kształtu zębów z zachowaniem wysokiego poziomu estetyki i funkcjonalności.

W zakresie stomatologii zachowawczej oferujemy następujące zabiegi:

– poszerzone lakowanie ( próchnica powierzchniowa)

– leczenie zachowawcze zębów, wypełnienie zębów, odbudowa korony zęba

– wymiana starych, zniszczonych i nieszczelnych wypełnień z leczeniem próchnicy wtórnej

– wymiana wypełnień amalgamatowych

– licówki kompozytowe

– odbudowa korony zęba z zastosowaniem wzmocniona z włókna szklanego (tylko zęby prawidłowo przeleczone endodontycznie, wolne od zmian patologicznych w badaniu rtg lub cbct)

– wkłady koronowe, nakłady (inlay, onlay, overlay) – wypełnienia pośrednie wykonywane w laboratorium dentystycznym

– leczenie mające na celu zachować żywotność miazgi – uniknąć przedwczesnego leczenia endodontycznego)

– wypełnienia czasowe

– opatrunki lecznicze