Endodoncja

Endodoncja

Endodoncja jest dziedziną zajmującą się leczeniem zębów martwych, lub będących w stanie zapalnym nieodwracalnym, oraz leczeniem tkanek okołowierzchołkowych przylegających do leczonego zęba. Polega na dokładnym i precyzyjnym odnalezieniu wszystkich kanałów w zębie, chemo-mechanicznym oczyszczeniu, odkażeniu oraz wypełnieniu kanałów.

W naszym gabinecie stosujemy nowoczesne, sprawdzone i zalecane przez mistrzów endodoncji techniki. Ząb do leczenie endodontycznego jest odizolowany od reszty jamy ustnej za pomocą koferdamu. Do pomiaru kanałów stosowany jest endometr, kanały opracowywane są mechanicznie narzędziami rotacyjnymi nikolowo-tytanowymi oraz wypełniane termoplastyczną gutaperką. Po zakończonym leczeniu endodontycznym wykonywane jest kontrolne zdjęcie rvg.

Wykonujemy również powtórne leczenie endodontyczne zębów. W takim leczeniu pierwszym etapem jest usunięcie z kanałów starego, nieskutecznego wypełnienia, usunięcie wkładów koronowo-korzeniowych i jeśli to możliwe złamanych narzędzi. Warto pamiętać, że dobrze rokujący i prawidłowo przeleczony kanałowo i odbudowany ząb niczym nie różni się od żywych zębów i może pozostać w jamie ustnej wiele lat. Stąd leczenie kanałowe jest lepszym i tańszym rozwiązaniem niż implant.

Leczenie endodontyczne odbywa się za pomocą powiększenia (mikroskopu i lup stomatologicznych).

W zakresie endodoncji w naszym gabinecie oferujemy następujące zabiegi:

– pierwotne leczenie endodontyczne zębów

– powtórne leczenie endodontyczne zębów

– usuwanie wkładów koronowo-korzeniowych

– usuwanie złamanych narzędzi